Функциональная гастроэнтерология (gastroscan) wrote,
Функциональная гастроэнтерология
gastroscan

Поради з харчування у літньому віці (5 советов АСG по питанию в пожилом возрасте)

Эмблема Американской коллегии гастроэнтерологовПредставляю перевод dok_trianon на украинский моего перевода с английского статьи Советы Американской коллегии гастроэнтерологов в отношении питания в пожилом возрасте:


Американська колегія гастроэнтерологів (ACG) підготувала ряд рад і рекомендацій для пацієнтів, що стосуються різних станів, симптомів і захворювань. Нижче дані поради ACG про режим  харчування в літньому віці.
 
2. Недоїдання може ослабити імунну систему утруднити одужання після операції або травми, зменшити рухливість і понизити розумових здібностей і функцій. Це усе повною мірою відноситься і до людей літнього віку.
3. Для підтримки хорошого здоров’я, необхідно щоб в перерахунку на калорії жири складали не більше 30 % від усього раціону. При цьому насичені жири повинні вносити вклад не більше 10 % калорій (не більше за одну третину від усіх жирів). Сіль і споживання алкоголю також повинно бути обмежено.
4. Жири, що входять до складу раціону, повинні включати, в основному, мононенасыщенные  (наприклад, маслинова олія) і полиненасыщенные жири (наприклад, рапсова, кукурудзяна олія і риб’ячий жир). Це знижує ризик серцево-судинних захворювань.
5. Продукти яких слід уникати: незбиране молоко і молочні продукти (морозиво, сир, вершкове масло); комерційні кондитерські вироби (печиво і крекери); сосиски, шинку, ковбаси і олії, соуси і заправки для салату.
Джерело: сайт «Функциональная гастроэнтерология», разділ «Советы Американской коллегии гастроэнтерологов».

Так как перевод пункта 1 "Советов" я почему-то не обнаружил, добавляю свой вариант перевода. Зная, что я плохо владею украинским и, особенно плохо, украинским-медицинским, прошу коллег подправить мой перевод

1. Харчування відіграє важливу роль при серцево-судинні захворювання, деяких злоякісних новоутвореннях, діабеті, що почався в дорослому віці, остеопорозі, алкоголізмі та при відновленні після важких травм.

Tags: АКГ, США, Украина, геронтология, диета
Subscribe

 • Кожные знаки болезней органов пищеварения

  Углубленное исследование характера многообразных связей болезней органов пищеварения и патологии кожи целесообразно по следующим причинам. У обеих…

 • Констипация (запор)

  Под словом «констипация» скрывается более общеупотребимое понятие « запор». Это распространенное расстройство кишечника,…

 • Синдром Пейтца–Егерса

  Синдром Пейтца–Егерса (англ. Peutz–Jeghers syndrome) или гамартомный полипоз желудочно-кишечного тракта (ЖКТ) — орфанное (…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments